نحوه شستشوی ریش تراش
نحوه شستشوی ریش تراش

نحوه شستشوی ریش تراش

نحوه شستشوی ریش تراش :یکی از لوازم اصلاح و شیو کردن موهای بدن و صورت آقایان ریش تراش می باشد. استفاده کردن از ریش تراش های امروز خیلی آسان و راحت تر از انواع کرم موبر و … است. چون این روزها زمان از همه چی مهم تر است. پس ماشین اصلاح سریعتر و با دقت بیشتری اصلاح را پیش می برد.

برای شستشوی ریش تراش باید توجه به نوع و مدل ماشین اصلاح کرد. ماشین اصلاح هایی که قابل شستشو و تمیز کاری باشند، چندین مدل هستند که در این مقاله به نقد و بررسی آن ها می پردازیم.

ماشین اصلاح های ضد آب، که معمولا فیلیپس این امکانات را دارد، شما به راحتی می توانید زیر آب بگیرید و به راحتی شستشو دهید ولی بعضی از ریش تراش ها فقط سری قابل شستشو دارند، در فروشگاه موباز که مرجع تخصصی ریش تراش مردانه  بسیاری از این ریش تراش ها را داریم.

همانند کیمی مدل 5017 و جیمی مدل 657، در این دو مدل تیغه از بدنه قابل جدا شدن است و به راحتی می توان تیغه را جدا کرد و شستشو داد و سپس روغن کاری و تنظیم کرد.قبل از هر کاری توجه کنید که دستگاه داخل برق نباشد و خاموش باشد.

در صورت توجه نکردن به کات ایمنی می توان حوادثی نظیر برق گرفتگی ایجاد کند. در هنگام جدا کردن تیغه توجه داشته باشید دو  تیغه از هم جدا نشوند. چون جا زدن و درست کردن تیغه ها روی یکدیگر هم زمان بر است و هم نیاز به کمی تخصص دارد.

حالا یک روش ساده برای تمیز کردن فوری ریش تراش

اول یک ظرف کوچک را حدود صد میل الکل بریزید و ریش تراش را روشن کنید و تیغه را در الکل فرو ببرید. چندین بار این کار را تکراار کنید و تیغه را بالا پایین کنید و دستگاه را خاموش و روشن کنید تا به خوبی تیغه ها تمیز و ضد عفونی شوند. هنگام خاموش کردن از یک فرچه یا مسواک نرم هم می توانید استفاده کنید.

اگر موها از میان تیغه ریش تراش خارج نشدند می توانید با یک تیغ یا یک تکه مقوا در بین تیغه ها استفاده کنید تا به راحتی بتوانید موها را خارج کنیپد و اما نکته ای درباره ریش تراش هایی که تیغه از آن ها جدا نمی شود و قابل شستشو هستند.هنگام تمیز کردن توجه کنید از ضربه زدن برای خارج کردن موها جلوگیری کنید، چون این کار باعث شکستن تیغه و افزایش صدای تیغه ریش تراش می شود.

برای تمیز کردن تیغه ها می توانید از فرچه مخصوص استفاده کنید. برای بهتر تمیز شدن تیغه ها می توانید از آب و صابون استفاده کنید. از موادی مانند جرم گیر و … به هیچ عنوان استفاده نکنید، چون باعث کند شدن تیغه ها و مکانیزم ریش تراش می شود.پس از اتمام کار می توانید دستگاه و تیغه را با دستمال نرم خشک کنید و اجازه دهید تا کاملا خشک شوند. بجای استفاده از آب و صابون می توانید بعد از جدا سازی دستگاه ، از اسپری تمیز کننده هم استفاده کنید.

این محصول به راحتی از فروشگاه های معتبر فروش ریش تراش قابل دسترس است. سپس تیغه ها را به صورت محکم ببندید تا کلیه قطعات سر جای خود قرار گیرند.

چه زمانی می توانیم ریش تراش خود را تمیز کنیم؟ نحوه شستشوی ریش تراش

اگر در خانه از ماشین ریش تراش استفاده می کنید، ماهی یک بار می توانید آن را تمیز کنید. اگر در آرایشگاه استفاده می کنید، می توانید هفته ای یکبار آن را تمیز کنید.

آیا تعویض قطعات هم مانند تمیز کاری باید انجام شود؟

اگر استفاده خانگی دارید بهتر است هر دو سال قطعات مهم را تعویض کنید ولی اگر آرایشگر هستید باید هر یک سال قطعات مهم و ضروری را تعویض کنید تا بازدهی دستگاه بالا رود تا بتواند بهینه کار کند.