نحوه صحیح شستن مو و باید و نباید ها

نحوه صحیح شستن مو

تا حالا شده به این فکر کنید که وقتی میرید حمام چطوری مویتان را بشویید؟اصلا روش درستش چجوریه ؟ نحوه صحیح شستن مو ،با آب داغ بشویید یا با اب سرد؟شامپو زدن یا ماسک یا نرم کننده یا اصلا باید ماسک ونرم کننده بزنید یا نزنید چه شامپویی باید بزنیم؟

اگر تا حالا به این موضوع دقت نکردید یا اصلا نمیدانستید و اگر جواب سوالا را نمیدانید پس با ما در این مقاله همراه باشید چون یک محتوای عالی که به تمام سوال های شما : نحوه درست شستن مو ازشامپو کردن مو ،ماسک زدن تا وقتی که از حمام میاید بیرون جواب دادیم.

اولین نکته که شما باید توجه کنید این است که دوش گرفتن با اب سرد یا داغ؟

دوش با اب داغ شاید خیلی لذت بخش باشد و خوشتان بیاید ولی اب داغ برای موهای ما بسیار بسیار ضرر دارد و چربی ریشه موی ما را از بین میبرد پس شما اصلا نباید از اب داغ استفاده کنید برای شستن موهایتان باید از اب ولرم رو به گرم استفاده کنید.

بریم سراغ شامپو کردن موها

شما باید اول موهایتان را خیس خیس کنید بعد مقداری شامپو مد نظر را بریزید کف دستتون بعد ارام ارام اول به کف سر و بعد ساقه های مو بزنید.توجه کنید که نباید موهاتون رو بیارید بالا و کف سرتون با موهارو چنگ بزنید در واقع نباید بدرفتاری کنید با مو. به هیچ وجه این کارها را انجام ندهید باید با ملایمت و بدون هیچ اسیب و گره ای در مو شاپپو بزنید بشویید.

نحوه صحیح شستن مو
شستشوی مو

پیشنهاد من شامپو شامپو تریاک اصل سیلور است که فوق العادست برای استفاده از این شامپو مجددا خیلی با ملایمت و ارام موهایتان را آب کشی کنید که کف شامپو روی موهاتون کاملا پاک بشه و یک نکته دیگه که باید بدانید شامپو نرم کننده و یا ماسک مو حداقل باید 4 الی 5 دقیقه روی مو بماند و همینطور اگر به توضیحات روی شامپو یا ماسک مو توجه کنید و بخوانید نوشته شده که 1 الی 2 دقیقه حتما باید شستشو داده بشه.

نحوه استفاده ماسک مو در حمام

یک  نکته مهم در رابطه با زدن ماسک به مو بگم که ماسک شما اصلا نباید خیس بشه و با دست خیس برداشته شه چون وقتی اب وارد ماسک می شود ماهیت و خاصیت خود را از دست میدهد.

روش صحیح و غلط زدن ماسک

ماسک زدن به مو

شاید بعضی ها نرم کننده یا ماسک را با به هم زدن مو و گره خوردن مو استفاده کنند که این کار توصیه نمیشود باید موهارا دودستی تقسیم کنید و دوطرف مو را از بالا به پایین، فقط قسمت ساقه مو و پایین مو انجام شود ماسک و یا نرم کننده نباید به ریشه مو بخورد .پیشنهاد ما استفاده از ماسک مو تریاک سیلور است که مکمل شامپو تریاک سیلور می باشد

روش صحیح شانه کردن مو

اصلا در حمام موهایتان را شانه نکنید
اکثرا افراد موهاشون رو در حمام شانه می کنند که یه عالمه باعث ریزش مو میشه و از همه بدتر بعد از درامدن از حمام باز هم موهایشان را شانه می کنند که مجددا تعدادی مو میریزه  این کار کاملا اشتباهه و اصلا در حمام بعد از استفاده کردن از نرم کننده موهایتان را شانه نکنید.تا الان با برخی روش های درست شامپو زدن و ماسک زدن اشنا شدید و حالا میرسیم قسمت خشک کردن موها.

روش صحیح خشک کردن موی سر با حوله

موهایمان را چجوری خشک کنیم؟ چه کاهایی را باید انجام دهیم و چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟
مورا باید با حالت ضربه ای با حوله خشک کرد نباید موها رو توهم دیگه پیچید بعد از اینکه موهاتون ابش گرفته شد و حالت خیلی خیسی را نداشت از روغن آرگان استفاده می کنیم .فقط توجه کنید که روغن رو مستقیم روی مو نزنید از بالا به پایین روغن مو بزنید.

روش صحیح خشک کردن موی سر با حوله
خشک کردن مو

ترفند سشوار کشیدن مو

برای سشوار کردن مو نباید سشوار را نزذیک مو کنید با فاصله این کار را انجام دهید که با عمل کردن به همین چند تا نکته مو نرم و صاف شده.
از ویژگی های مهم شامپو بگم براتون برای نحوه صحیح شستن مو

 • اولا این شامپو نرم کنندگی بسیار قوی روی موهاتون دارد
 • جلوگیری از ریزش مو و باعث تقویت مو
 • جلوگیری از سفیدی زودرس مو
 • پر پشت کننده مو
 • احیا کننده مو
 • شفاف کننده مو
 • جلوگیری از موخوره
 • ضد ریزش
 • شاداب کننده مو
 • جلوگیری از چرب شدن مو
 • خیلی به صرفه هست

ویژگی ماسک مو که در این فروشگاه تست شده

 • به  شدت خاصیت نرم کنندگی وصاف کنندگی مو را دارد
 • حجم دهنده و پرپشت کننده
 • احیائ مو و از بین بردن موخوره مو

و بخاطر غلظتی که داره خیلی به صرفه است  ماسک مو تریاک دارای ویتامین می باشد و دارای ویتامین E و B5 دارد بسیار مو رانرم میکند و مثل ابریشم روی مو عمل می کند .بعد از انجام دادن کلیه این کارها حتما به سلامت موی خود اهمیت میدهید و در اخر بایداز مکمل استفاده کنید میتوانید از قرص زینک برای رشد خوب مو  قطع ریزش مو هم استفاده کنید.
تمام این نکات تاثیر گزار و کمک کننده برای داشتن موهای سالم است