نحوه استفاده از شمع گوش
نحوه استفاده از شمع گوش و مزایا و معایب آن

شمع گوش یا تراپی گوش

شمع  گوش یا شمع زدن گوش یعنی چه؟تراپی گوش یا درمان حرارتی-گوش است که رزومه شمع گوشنحوه استفاده از شمع گوش و معایب و مزایا را در این مقاله آورده ایم این یک علم پزشکیست که ادعا می کند با روشن کردن انتهای شمع توخالی و قرار دادن انتهای دیگر آن در کانال گوش ،سلامتی عمومی را بهبود می بخشد. تحقیقات پزشکی نشان داده است که این عمل هم خطرناک است و هم بی تأثیر.

با وجود طراحی محصول که باعث ایجاد چنین برداشتی می شود،جرم گوش یا سموم را از بین نمی برد.انگار ساخت شمع گوش بسیار مشهورشده و به شدت با ادعاهایی تبلیغ می شود که به نظر مردم غیر علمی است. با این حال ، مکانیسم عملکرد ادعا شده آن تأیید نشده است و هیچ اثر بالینی مثبتی به طور قابل اعتماد ثبت نشده است و با خطر قابل توجهی همراه است.صفر تا صد شمع گوش و نظرات پزشکان و نحوه کار با آن را در این صفحه همراه باشید

نظرات دانشمندان و پزشکان گوش و حلق،بینی در مورد شمع پاکسازی گوش

یک دانشمند  آلمانی با انتشار انتقادی در مورد شمع های گوش که هیچ آماری نتوانسته موثر بودن شمع تو گوش را نشان دهد. علاوه بر این ،شمع های گوش با آسیب گوش همراه بوده است. نتیجه گیری این دانشمند این است که شمع های گوش آسیب بیشتری می رسانند و  استفاده از آنها باید ممنوع شود.

طبق گفته سازمان غذا و داروی آمریكا (FDA آمریكا) :بعضی اوقات شمع گوش با این ادعا كه این عمل می تواند “خون را تصفیه كند” یا “سرطان را” درمان كند ، ترویج می شود،اما محققان کانادا مشخص كرده اند كه شمع ها هیچ تاثیری روی گوش ندارند ، و هیچ مزیتی برای سلامتی ندارد. در عوض خطر آسیب دیدگی ایجاد می کنند،به ویژه هنگامی که در کودکان استفاده میشود.


نظرسنجی از جراحان گوش و حلق و بینی: برخی از افرادی را که افراد مبتلا به عوارض ناشی از استفاده با شمع پاکسازی گوش بودند سوختگی از شایع ترین عوارض آن بود و در آخر هیچ مدرکی نشان نمی دهد که شمع گزاری در گوش یک درمان موثر برای هر بیماری است. ما معتقدیم که این می تواند بیش از سود آن آسیب برساند و توصیه می کنیم پزشکان عمومی از استفاده از آن خودداری کنند.

اصل و نسب و مقررات شمع گوش

بسیاری از طرفداران شمع گوش ادعا می کنند که این درمان از طب سنتی چینی ، مصری یا آمریکای شمالی نشات می گیرد. گزارش شده است که شهر اسطوره ای آتلانتیس منشأ این عمل است.
در اروپا ، برخی از شمع های گوش دارای علامت هستند ، هرچند که بیشتر توسط خود تولید کننده صادر می شوند.
این علامت نشان می دهد که دستگاه طوری طراحی و ساخته شده است که ایمنی بیماران را به خطر نیندازد.
در حالی که شمع های گوش به طور گسترده ای در ایالات متحده موجود است ، فروش یا واردات آنها با ادعای پزشکی غیرقانونی است. این بدان معناست که نمی توان شمع های گوش را به عنوان محصولاتی که “هر بیماری را تشخیص ، معالجه یا پیشگیری می کنند” به بازار عرضه کرد.

نحوه استفاده از شمع گوش

یک سر استوانه یا مخروط پارچه موم زده شده روشن شده و سر دیگر آن را در گوش فرد قرار می دهند. شعله های آتش گاهی با قیچی بریده می شود و بین پنج تا ده سانتی متر نرسیده به آخر خاموش می شود.فرد در یک طرف در حالی قرار دارد که گوش بالایی آن درمان شده و شمع به صورت عمودی قرار دارد.
شمع را می توان از طریق یک صفحه کاغذی یا قالب پای آلومینیومی فرو برد تا از هرگونه ریختن موم داغ یا خاکستر محافظت کند.
روش دیگر برای نحوه استفاده از گوش را اورده ایم: فرد دراز کشیده در حالی است که شمع گوش به سمت دیگر با یک شیب چهل و پنج درجه به سمت بالا کشیده شده است. یک ظرف آب در زیر شمع گوش قرار می گیرد یک جلسه استفاده از شمع گوش حداکثر یک ساعت طول می کشد و در طی آن ممکن است یک یا دو شمع گوش برای هر گوش بسوزد.

چکیده استفاده شمع گوش

1) از یک طرف روی بالش دراز بکشید
2) ناحیه گوش را ماساژ دهید تا سیستم عصبی شل شود
3) 2 قطعه حوله را دور بالش قرار دهید
4) یک قطعه کاغذ آلومینیومی (15 سانتی متر * 15 سانتی متر) آماده کنید و یک نگهدارنده کوچک برای شمع گوش بچسبانید
5) انتهای بلندتر را روشن کرده و انتهای کوتاه آن را به آرامی داخل مجرای گوش خارجی قرار دهید
6) محفظه کوچکتر را حدود 5 سانتی متر درون کاغذ آلومینیوم بچسبانید
7) شمع گوش را با کاغذ آلومینیوم به آرامی داخل مجرای گوش قرار دهید
8) سپس شمع گوش ، ممکن است تا 7 سانتی متر بالاتر از علامت گذاری خط سیاه بسوزد
9) با قضیه خلا موم گوش را از گوش استشمام کنید
10) از الکل برای تمیز کردن گوش استفاده کنید

قرار است بقایای شمع های سوخته ناخالصی های خارج شده از گوش شما باشد ، اما حتی اگر در مجرای گوش نبوده باشند در این شمع ها نشان داده می شود. هنگامی که مطالعه شد ، مشخص شد که محتویات ترکیبی از موم شمع سوخته و پارچه است.بعد از اتمام کار ، شمع را باز کرده و همه چیزهای نامطبوع داخل موم ، باکتری و بقایای داخل گوش را بررسی کنید.

شمع تو گوش

طرفداران می گویند با سوختن شمع ، نیروی مکش سطح کمی ایجاد می شود که موم و بقایای گوش شما را بیرون می کشد. برخی دیگر معتقدند که گرمای شمع موم را ذوب کرده و نرم می کند،که طی چند روز آینده می ریزد.ادعاهای دیگر نیز تأیید نمی کنند. جرم گوش ، به خصوص اگر سخت و محکم به هم فشرده شود ، چسبناک است. برای بیرون کشیدن آن به مکش قوی نیاز دارید. اما یک مطالعه نشان داد که هیچ نیروی مکشی در طی روش شمع زدن وجود ندارد. دمای تولید شده توسط شمع زیر دمای بدن بود ، بسیار پایین برای ذوب شدن موم.

شمع زدن گوش یک روش دارویی جایگزین است که ادعا می شود با قرار دادن آن سلامت عمومی را افزایش می دهد
انتهای شمع توخالی در مجرای گوش و روشن شدن انتهای دیگر آن.
تبلیغ شده برای برداشت سرموم و آوار (باکتری ها و قارچ ها).
ادعا می شود که پاکسازی گوش فشار منفی را برای بیرون کشیدن جرم از گوش و به طرف دیگر ایجاد می کند
از بسیاری جهات به گوشها سود می رسانیم. با این وجود عاری از عوارض نیست و اکنون ممنوع شده است.
در اینجا ما می خواهیم عوارض احتمالی این مسئله را بررسی کنیم.

فواید شمع گوش و نحوه استفاده از شمع گوش

1. فشار و درد سینوس را تسکین دهید
2. مجرای گوش را تمیز کنید
3. بهبود شنوایی
4. به گردش خون لنفاوی کمک کنید
5. گوش و سایر عفونت گوش شناگر را درمان کنید
6. گوش درد را تسکین دهید
7. احساسات را تثبیت کنید
8. فشار را تنظیم کنید
9. درد و تب همراه با پارگی لاله گوش را تسکین دهید

شمع گوش موم خالص معطر طبیعی

شمع گوش یک چوب موم توخالی با تکنیک های خاص ، با ترکیبات اصلی به عنوان عسل طبیعی ، علف موکسا و گیاهان خالص روغن فوری است. فرآیند متابولیسم که شمع های گوش اعمال می کنند این است که یک سر آن را در سوراخ گوش قرار دهید و یک انتهای دیگر آن را روشن کنید. شمع ها می توانند فضای گوش را تمیز نگه دارند ، شنوایی را بهبود بخشند ، وزوز گوش را کاهش دهند ، بی خوابی را بهبود بخشند و دردها را برطرف کنند ، گردش خون لنفاوی را تقویت کرده و فشار داخل حفره جمجمه را آزاد کنند.

باید و نباید شمع گوش

1. اطمینان حاصل کنید که در یک محیط امن هستید.در داخل خانه ، زیرا این می تواند بر چگونگی سوختن شمع تأثیر بگذارد.
2. مواد قابل اشتعالی را که ممکن است پوشیده باشید یا در نزدیکی آنها هستید شناسایی کنید و این موارد را بردارید.
3. نظارت بر بزرگسالان در همه زمانها مورد نیاز است. لطفا اطمینان حاصل کنید که شمع گوش و کبریت و غیره همیشه دور از کودکان در یک مکان امن ذخیره می شوند.
4. شریک زندگی شما باید شمع را از طرف شما خاموش کند زیرا به حلقه تعیین شده “توقف” روی هر شمع نزدیک می شود.

آیا پاکسازی گوش توسط شمع کار درستی است؟

راحت ترین پاسخ نه است.
شمع گزاری گوش راهی موثر برای از بین بردن موم گوش نیست. مطالعات هیچ دلیلی در مورد اینکه گرمای شمع باعث مکش می شود و جرم گوش را از گوش شما می کشد، پیدا نکرده اند. و دمای داخلی بدن شما در حال حاضر بالاتر از دمای شمع در حال سوختن است. بنابراین شمع حرارت اضافی کافی برای ذوب موم را فراهم نمی کند – که قبلاً به صورت مایع یا نیمه مایع است.
بعضی از افراد از شمع تو گوش به دلایل دیگری مانند تسکین درد سینوس ، صدای زنگ در گوش (وزوز گوش) یا سرگیجه استفاده می کنند. اما ، هیچ دلیلی هم وجود ندارد که برای این موارد نیز مفید باشد.

شمع گوش می تواند:

مجرای گوش ، لاله گوش ، صورت ، مو یا پوست سر خود را بسوزانید
رسوبات موم شمع را در مجرای گوش خود بگذارید
منجر به ایجاد سوراخ (در اصطلاح سوراخ یا سوراخ شدن) در لاله گوش شما شود
موم را به عمق گوش خود فشار دهید ، که می تواند منجر به تجمع موم شود که نیاز به درمان پزشکی دارد
هیچ مطالعه ای نشان نداده است که کندلینگ گوش فواید سلامتی دارد.
به همین دلیل پزشکان آن را به همراه خطر آسیب دیدگی توصیه نمی کنند.

چگونه می توانید موم گوش را با خیال راحت از بین ببرید؟

وقتی قسمت های بیرونی گوش خود را دوش می گیرید و به آرامی خشک می کنید ، این اغلب برای از بین بردن موم گوش اضافی کافی است. اما اگر گوش های داخلی شما احساس کثیف شدن می کنند یا فکر می کنید که موم جمع شده اید ، کارهای دیگری وجود دارد که می توانید برای از بین بردن ایمن موم انجام دهید.

این را می توانید درخانه امتحان کنید:

با استفاده از قطره چکان چند قطره روغن کودک یا مواد معدنی ، گلیسیرین یا پراکسید را در کانال گوش خود قرار دهید.
به موم چند روز فرصت دهید تا نرم شود.سر خود را به یک طرف متمایل کنید و گوش خارجی را کمی به سمت بالا بکشید. سپس ، با سرنگ پیاز لاستیکی آب دمای بدن را به آرامی درون گوش خود بچرخانید.(آب سردتر یا گرمتر می تواند باعث سرگیجه مختصر اما شدید یا سرگیجه شود.)

سر خود را به طرف دیگر بزنید تا آب آن روی یک پنبه یا حوله نخی تخلیه شود.کانال گوش خود را با یک حوله یا خشک کن دستی و در یک درجه حرارت کم خشک کنید.ممکن است لازم باشد چند بار این کار را قبل از ریزش جرم اضافی گوش انجام دهید. همچنین می توانید کیت حذف موم گوش بدون نسخه در داروخانه را تهیه کنید.

هرگز از پنبه ، سنجاق مو یا سایر ابزارها برای تلاش برای “بیرون کشیدن” جرم گوش استفاده نکنید. شما می توانید موم را به عمق کانال گوش خود فشار دهید و به لاله گوش خود آسیب برسانید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟ نحوه استفاده از شمع گوش 

از آلرژی رنج می برید یا بیماری پزشکی دارید؟در صورت عدم اطمینان از استفاده از شمع گوش ، همیشه با پزشک خود مشورت کنید.

  • بهتر است در این موارد به پزشک مراجعه کنید:
    گوش شما درد می کند
    شما در شنیدن مشکل دارید
    شما شک دارید که موم اضافی مجرای گوش شما را مسدود کرده است
    پزشک می تواند موم را با یک ابزار منحنی خاص به نام کورت یا با مکش و آب گرم از بین ببرد.

گاهی اوقات به نظر می رسد بچه ها همیشه به عفونت گوش مبتلا می شوند. عفونت گوش در کودکان بسیار شایع است. کودکان از هر سه بار سرماخوردگی ، تقریباً دو بار دچار عفونت گوش می شوند. کودکان بیشتر در معرض عفونت گوش هستند زیرا گوش های کوچک آنها به اندازه گوش بزرگسالان مایعات را تخلیه نمی کنند. سیستم ایمنی بدن کودکان نیز نابالغ است و این احتمال عفونت های خاص را افزایش می دهد.

سه نوع عفونت گوش وجود دارد. هر نوع با توجه به جایی که در مجرای گوش اتفاق می افتد،تعریف می شود. عفونت گوش ممکن است در گوش داخلی ، میانی یا گوش خارجی ایجاد شود. هر نوع عفونت گوش ممکن است علائم متفاوتی از خود بروز دهد.
عفونت مجرای گوش (گوش خارجی) گاهی اوقات به عنوان گوش شناگر شناخته می شود. این نام از آنجا ناشی می شود که بیشتر اوقات هنگامی رخ می دهد که مجرای گوش به اندازه کافی مرطوب بماند تا باکتریها یا موجودات دیگر رشد کنند.

حقیقت در مورد شمع گوش

در بهترین حالت ، شمع گزاری گوش بی اثر و بی معنی است. در بدترین حالت ممکن است شما را دچار کم شنوایی کند. در اینجا حقایقی در مورد گوش های شما آورده شده است ، و اینکه چرا شمع زدن گوش همیشه ایده بدی است. منتظر این حقایق باشید.راستی به موبازکده سر زدین انواع خرید شمع گوش طب سنتی خرید ریش تراش مردانه و حالت دهنده و …. رو با ارزان ترین قیمت عرضه کرده.