سشوار چگونه کار می کند
سشوار چگونه کار می کند و تار یخچه آن

سشوار چگونه کار می کند

سشوار چگونه کار می کند ؟ سشوار وسیله ای الکترومکانیکی است که با دمیدن هوای محیط یا گرم بر روی موهای مرطوب ، سرعت تبخیر آب برای خشک شدن موها را افزایش می دهد. سشوارها با تسریع و کنترل تشکیل پیوندهای موقتی هیدروژن در داخل هر رشته ، کنترل بهتری بر شکل و مدل مو را امکان پذیر می کنند.

این پیوندها قدرتمند هستند (اجازه می دهد شکل موی قوی تری نسبت به پیوندهای گوگردی ایجاد شده توسط محصولات تکان دهنده دائمی ایجاد شود) اما موقتی بوده و در برابر رطوبت بسیار آسیب پذیر هستند. آنها با یک بار شستن مو از بین می روند.

استفاده طبیعی از سشوار
مدل های مو با استفاده از سشوار معمولاً دارای حجم و نظم و انضباطی هستند که با استفاده از محصولات حالت دهنده ، برس و شانه در حین خشک کردن ، می توان این حالت را بهبود بخشید تا باعث کشش ، نگه داشتن و بلند شدن شود.

تاریخچه اختراع سشوار

سشوار در اواخر قرن نوزدهم اختراع شد. اولین مدل ثابت توسط الكساندر گودفروی در سالن خود در فرانسه ایجاد شد. سشوار دستی و خانگی اولین بار در سال 1920 ظاهر شد. سشوارها در آرایشگاه ها توسط آرایشگران حرفه ای و در خانه توسط مصرف کنندگان استفاده می شود.خب قبل اینکه وارد تاریخچه بشی یه سری به فروشگاه موباز مرجع تخصصی ریش تراش مردانه بزن کلی offer خوب داریم.

تار یخچه سشوار

اکثر سشوارها از کویل های گرم کننده برقی و یک فن (معمولاً با موتور جهانی کار می کنند) تشکیل شده اند. عنصر گرمایش در اکثر خشک کن ها یک سیم نیکرومی لخت و پیچ خورده است که به دور مقره های میکا پیچیده شده است. نیکروم به دلیل دو خاصیت مهم مورد استفاده قرار می گیرد: هادی الکتریسیته ضعیف است و هنگام گرم شدن اکسید نمی شود.

بررسی فروشگاه ها در سال 2007 نشان داد که بیشتر سشوارها به دلیل قابلیت “گرمای فوری” دارای عناصر گرم کننده سرامیکی (مانند بخاری های سرامیکی) هستند. این بدان معنی است که مدت زمان کمتری لازم است تا خشک کن ها خشک شوند و موها خشک شوند.

سشوار دختر زیر سالن زیبایی ، 1958
بسیاری از این خشک کن ها دکمه های “حالت عادی” دارند که بخاری را خاموش کرده و در حین فشار دکمه هوا را در دمای اتاق دم می کنند. این عملکرد با تنظیم آن به حفظ مدل مو کمک می کند. هوای سردتر موخوره را کاهش می دهد و می تواند به درخشش مو کمک کند.

بسیاری از آنها از عملکرد “یونی” برای کاهش تجمع الکتریسیته ساکن در مو استفاده می کنند، اگرچه بحث در مورد کارآیی فن آوری یونیک است. تولیدکنندگان ادعا می کنند که این باعث “نرمتر شدن” موها می شود. برخی از سبک شناسان [چه کسی] معرفی فناوری یونی را یکی از مهمترین پیشرفتهای صنعت زیبایی می دانند.

قطعات سشوار

سشوارها بهمراه اتصالات ، از قبیل پخش کننده ها ، غلیظ کننده های جریان هوا و نازل های شانه موجود هستند.پخش کننده اتصالی است که روی موهایی که ریز ، رنگی ، موج دار یا دارای حالت طبیعی فر است استفاده می شود.

این جت هوا را پخش می کند ، به طوری که هنگام خشک شدن مو به اطراف دمیده نمی شود. موها با سرعت کمتری ، در دمای سردتر و با اختلال جسمی کمتری خشک می شوند. این باعث می شود موها کمتر موخوره شوند و حجم بیشتری به موها بدهند.
یک غلظت جریان هوا برعکس یک پخش کننده عمل می کند. انتهای سشوار را باریکتر می کند و در نتیجه به جمع شدن گرما در یک نقطه کمک می کند تا سریع خشک شود.
اتصال نازل شانه همان غلظت جریان هوا است ، اما با دندانه های شانه مانند پایان می یابد تا کاربر بتواند موها را با استفاده از خشک کن بدون برس و شانه خشک کند.

چند نوع سشوار وجود دارد ؟

امروزه دو نوع سشوار (سشوار) وجود دارد: سشوار دستی و خشک کن هود. و اینکه سشوار چگونه کار می کند را در این مقاله بخوانید.خشک کن هود دارای یک گنبد پلاستیکی سخت است که بر روی سر فرد قرار می گیرد تا موهای او خشک شود. هوای گرم از دهانه های ریز اطراف گنبد خارج می شود ، بنابراین موها به طور مساوی خشک می شوند. خشک کن های هود به طور عمده در آرایشگاه ها یافت می شوند

برس سشوار (که به آن “برس هوای گرم” و “سشوار برس دور” و “آرایشگر مو” نیز گفته می شود) شکل برس دارد و از آن به عنوان حجم دهنده نیز استفاده می شود.

سشوار با برس دور دو نوع دارد – چرخشی و ساکن. سشوارهای گرد برس دارای بشکه هایی هستند که به طور خودکار چرخانده می شوند در حالی که سشوارهای برقی دور ثابت

اولین سشوار و سشوار چگونه کار می کند

در سال 1890 اولین سشوار توسط الکساندر گودفروی سبک شناس فرانسوی اختراع شد. اختراع وی یک نسخه نشسته و بزرگ بود که شامل یک کلاهک سرپوشیده بود که به لوله دودکش اجاق گاز متصل بود. گودفروی آن را برای استفاده در آرایشگاه خود در فرانسه اختراع کرد و قابل حمل و دستی نبود. این تنها با نشستن فرد در زیر آن قابل استفاده است.

گابریل کازانجیان ، مخترع ارمنی آمریکایی اولین شخصی بود که در سال 1911 در ایالات متحده سشوار اختراع کرد.]

حدود سال 1920 سشوارها به صورت دستی وارد بازار می شوند. این به دلیل نوآوری های National Stamping and Electricworks با نام تجاری cross cross [14] و بعداً شرکت موتور جهانی Racine Universal و شرکت همیلتون بیچ بود که اجازه می داد خشک کن به اندازه کافی کوچک باشد تا بتواند با دست نگه دارد.

حتی در دهه 1920 خشک کن های جدید اغلب سنگین بودند و وزن آنها تقریباً 2 پوند (0.9 کیلوگرم) بود و استفاده از آنها دشوار بود. آنها همچنین موارد زیادی از گرم شدن بیش از حد و برق گرفتگی داشته اند. سشوارها فقط قادر به استفاده از 100 وات بودند که باعث افزایش زمان مورد نیاز برای خشک کردن موها می شود (متوسط ​​خشک کن امروزه می تواند تا 2000 وات گرما استفاده کند).

تحقیق درباره سشوار

از دهه 1920 ، توسعه سشوار بیشتر به بهبود وات و تغییرات ظاهری و بیرونی سطحی متمرکز شده است. در حقیقت ، مکانیزم خشک کن از زمان آغاز به کار هیچ تغییر قابل توجهی نداشته است. یکی از مهمترین تغییرات سشوار ایجاد پلاستیک است تا از وزن کمتری برخوردار باشد. این موضوع واقعاً در دهه 1960 با معرفی موتورهای الکتریکی بهتر و بهبود پلاستیک ها اتفاق افتاد. تغییر مهم دیگر در سال 1954 اتفاق افتاد هنگامی که GEC طرح خشک کن را تغییر داد تا موتور را درون محفظه حرکت دهد

خشک کن سرپوش در سال 1951 به مصرف کنندگان معرفی شد. این نوع کار با داشتن خشک کن ، معمولاً در یک جعبه قابل حمل کوچک ، به لوله ای متصل به داخل کلاهک بود که سوراخ هایی در آن بود که می توانست در بالای سر فرد قرار گیرد. این کار با دادن یکدست گرما به یکباره به کل سر انجام می شود.

دهه 1950 همچنین سشوار سخت مویی معرفی شد که معمولاً در آرایشگاه ها دیده می شود. این یک کلاه ایمنی پلاستیکی سخت داشت که به دور سر فرد می پیچد. این خشک کن همانند خشک کن کاپوت دهه 1950 اما با توان بسیار بالاتر کار می کند.

سشوار کاپوت ، 1965

سشوار کاپوت ، حدود اوایل دهه 1970
در دهه 1970 ، کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده دستورالعمل هایی را تنظیم کرد که باید سشوارها را رعایت کنند تا تولید آنها ایمن باشد. از سال 1991 ، CPSC موظف شده است كه همه دستگاه های خشك كن باید از قطع كننده مدار خطای زمین استفاده كنند تا در صورت خیس شدن ، نتواند باعث برق گرفتگی شود.  تا سال 2000 ، مرگ و میر توسط دستگاه های خشک کن به کمتر از 4 نفر در سال کاهش یافته بود ، که تفاوت صمیمانه ای در صدها مورد از حوادث برق در اواسط قرن بیستم دارد.

وقتی نوبت به آرایش مو می رسد ، یکی از مهمترین مجموعه هایی که در مجموعه خود می خواهید سشوار است. خواه موهای پرپشتی داشته باشید که مدت زمان زیادی برای خشک شدن به طور طبیعی طول می کشد ، و یا طرفدار موهای بزرگ هستید و می خواهید کمی مومی با حجم ریشه جدی به موها بدهید. سشوارهای کم حجم مسافرتی نیز داریم – ایده آل برای قرار گرفتن در چمدان هنگام تعطیلات.

بهترین سشوار برای آرایشگاه

ما شما را با برترین مارک های مراقبت از مو و حالت دهی مو تحت پوشش قرار داده ایم و مطمئن باشید قادر خواهید بود ظاهر دلخواه خود را ایجاد کنید. طیف وسیعی از سشوارهای BaByliss را بررسی کنید. اگر مرتباً به مسافرت می روید اما همچنان می خواهید اطمینان حاصل كنید كه هرگز موی سر جایش نیست ، بهتر است به سراغ مدل سبكی بروید كه كیف شما را سنگین نمی كند.

طیف وسیعی از سشوارهای Tresemme از گزینه های جمع و جور خارق العاده ای برخوردار است تا بتوانید در هر کجا که باشید ، به سبک سالن عالی خود برسید. از یک رهبر دیگر در صحنه آرایش مو ، سشوارهای رمینگتون جایگزینی درخشان هستند و ما گزینه هایی متناسب با همه بودجه ها و نیازها داریم.

یا ممکن است سشوار لی استافورد را که با روغن نارگیل تزریق شده در نظر بگیرید. روغن نارگیل راهی عالی برای سالم و مرطوب نگه داشتن مو برای قفل های فوق العاده براق است – بنابراین اگر موهای شما کمی پردازش شده و می توانند با کمی TLC عمل کنند ، این گزینه مناسب است.

یک عملکرد یونی وز مو را نیز به حداقل می رساند. اگر بودجه خوبی دارید ، پس از انتخاب سشوارهای اندرو بارتون برای یک محصول با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه دیدن کنید.

آیا موهای شما فر است یا موخوره؟ آنچه شما نیاز دارید یکی از سشوارهای پخش کننده ما است. این موها را هنگام خشک شدن پراکنده می کند تا از خشن شدن کوتیکول برای یکدست شدن صاف در سالن جلوگیری شود.

و اگر موهای شما فر است ، این یک روش خوب برای بدست آوردن اندکی بدن و حجم اضافی نیز است. می خواهید همه چیز را درست کنید؟ صاف کننده های مو جواب می د هند.

یکی از سشوار های موجود در فروشگاه موباز که فوق العاده ارزان و با کیفیت و در نگاهی کوتاه مناسب با خواسته شما بعد از خواندن این مقاله باشه سشوار حرفه ای مدل سوپر 2000  است