تخلیه جرم گوش با آتش ! آیا جرم گوش خطرناک است؟

جرم گوش

جرم گوش طبیعی است. شما نیز به آن نیاز دارید. ما شما را با چگونگی ایجاد جرم گوش و تخلیه جرم گوش با آتش آشنا میکنیم.این ماده به دام افتادن و جلوگیری از رشد باکتری ها در مجرای گوش شما کمک می کند. اما اگر گوش های خود را به طور مرتب تمیز نکنید ، یا اگر گوش هایتان موم زیادی تولید می کنند،می تواند مجرای گوش شما را جمع کرده و مسدود کند.

طبیعی است که بخواهید گوش خود را از آن موم پاک کنید. اما،روش های درست و غلطی برای انجام آن وجود دارد.برخی از افراد برای از بین بردن موم از روشی به نام “شمع زدن گوش” استفاده می کنند. اما ، این عملدرست نیست. و این یک روش موثر برای از بین بردن جرم گوش نیست.قبل از هر چیزی لازمه بدانید شمع گوش چیست؟

شمع گوش چیست؟ و چگونگی تخلیه جرم گوش با آتش 

شمعدان گوش شامل قرار دادن یک شمع توخالی (ساخته شده از یک لوله پارچه ای آغشته به موم) در کانال شنوایی خارجی است.

برخی از مردم شمع گوش یا کیت خریداری می کنند تا از آنها در خانه استفاده کنند. یا شخصی یا در سالن های آرایشی،می تواند در یک مرکز آبگرم یا مکان مشابه خدمات را برای شما انجام دهد. در آنجا به پهلو دراز می کشید یا صاف دراز می کشید و سرتان را به پهلو می چرخانید.

تخلیه جرم گوش با آتش

سپس متخصص زیبایی یک مخروط توخالی بلند( شمع گوش طب سنتی ) را که با موم (“شمع”) پوشانده شده است ، در دهانه گوش شما قرار می دهد. سپس او انتهای شمعی را که از گوش شما بیرون زده روشن می کند و اجازه می دهد تا نیمه تا پایین بسوزد. این زمان حدود 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. سپس آرایشگر شمع را منفجر می کند و آن را از گوش شما خارج می کند.

برخی از افراد می گویند گرمای شمع باعث ساكشن می شود و این باعث جرم گرفتن گوش از گوش و داخل قسمت توخالی شمع می شود. برخی دیگر معتقدند که گرما جرم گوش را ذوب می کند، اجازه می دهد بعداً خود به خود از گوش خارج شودبه عنوان مثال ، هنگام دوش گرفتن.

برداشتن معمول جرم گوش

برداشتن جرم گوش در پزشکی از طریق دستگاهی ایجاد می شود که خلا ایجاد می کند و پزشک می تواند با مکش مواد اضافی گوش را از بین ببرد. اگر بیمار مشکل پوستی دارد یا جرم گوش بیش از حد چسبناک است ، می توان از روغن برای حل آن استفاده کرد تا بتوان موم اضافی گوش را بدون قرار دادن هر شی در کانال گوش مانند پنبه ، پاک کرد که باعث آسیب رساندن به گوش می شود.

بله،جرم گوش ناخالص است. اما آیا باید واقعاً شمعی را در گوش خود فرو کنید تا از شر آن خلاص شود؟

افراد زیادی می گویند بله. آنها ادعا می کنند که می تواند از شر بسیاری از مشکلات ، از تجمع موم گرفته تا زنگ زدن گوش ، خلاص شود. حتی گزارش شده که این شمع ها به درمان سرطان کمک می کنند. آنها می گویند تقریباً خیلی خوب است که درست باشداین به این دلیل است هیچ پایه علمی برای شمع زدن گوش وجود ندارد. هیچ مطالعه ای هرگز ادعای مطرح شده درباره شگفتی هایی را که قرار است انجام دهد تأیید نکرد.

شمع های گوش جرم گوش را می مکند

جرم گوش چسبناک و ضخیم است. وقتی به سمت ورودی مجرای گوش کار می کند ، به داخل گوش شما می چسبد و به آرامی خشک می شود. با گذشت زمان ، حرکات فک شما جرم گوش را برطرف می کند. از آنجا می توان با پارچه ای مرطوب آن را از بین برد. شمع های گوش هیچ مکشی ایجاد نمی کنند ، و این ادعا را نادرست می دانند. حتی اگر این کار را انجام دهند ، برداشتن مستقیم جرم گوش از گوش شما به مقدار زیادی مکش نیاز دارد و این میزان قدرت می تواند لاله گوش شما را پاره کند.

شمع های گوش جرم گوش را ذوب می کنند

حتی اگر شمع در دمایی کاملاً گرم شود که بتواند جرم گوش را آب کند ، این مقدار گرما خطرناک خواهد بود. هرگز نباید شعله های باز یا منابع گرما را در داخل مجرای گوش خود قرار دهید. ذوب شدن جرم گوش هیچ هدفی ندارد ، زیرا فقط بیشتر به گوش شما جریان می یابد و به صورت توده جمع می شود. صرف نظر از این ، شمع ها جرم گوش را ذوب نمی کنند. تنها ذوب موم از شمع است.

شمع های گوش مجاری گوش من را پاک می کند

لاله های گوش شما گوش میانی و داخلی شما را از دنیای خارج مسدود می کند. به هیچ وجه شمع های گوش نمی توانند بقایای زالو و مایع را از این نواحی مایع بگیرند زیرا در داخل سر شما مهر و موم شده اند. اگر این مناطق شکسته شود ، خطر عفونت و کاهش شنوایی وجود دارد. شمع های گوش هیچ هدفی ندارند و این یک ادعای کاملاً نادرست است

خطرات شمع گوش : تخلیه جرم گوش با آتش 

هنگامی که گوش را شمع می زنید ، خود را در معرض خطر قرار می دهید

• فشار دادن موم گوش به دورتر به مجرای گوش. شمع های گوش هیچ مکشی ایجاد نمی کنند و قرار دادن اشیا foreign خارجی مانند شمعدان ها در گوش می تواند جرم گوش را پایین بریزد و باعث فشردگی آن شود.

• خود را بسوزانید. بسته به دما ، موم داغ می تواند بدون هیچ مشکلی با دست ها و سایر نواحی بدن تماس پیدا کند. با این حال ، صورت و گوش بسیار حساس هستند. وقتی موم داغ شمع روی صورت و پوست سر شما بیفتد ، می تواند شما را با سوختگی های دردناک مواجه کند. صفحات و پوشش های محافظتی همیشه کافی نیستند و موم همچنان می تواند شمع را به درون مجرای گوش شما بچکاند.

آیا جرم گوش خطرناک است؟

من به شما پیشنهاد میکنم در صورت استفاده از شمع گوش حتما مقاله شمع گوش طب سنتی را مطالعه کنید.

• افزودن موم به انسداد. با سوختن شمع ، می تواند موم در داخل مجرای گوش شما باقی بگذارد. اگر در حال حاضر از انسداد جرم گوش رنج می برید ، این فقط مشکل را تشدید می کند. برخی از افراد در واقع پس از شمع شدن گوش خود ، بدتر شدن گوش را تجربه می کنند.

• سوراخ شدن لاله گوش شما. اگر شمع خیلی زیاد به داخل آن رانده شود یا موم داغ به داخل گوش آن ریزد ، می تواند به لاله گوش شما آسیب برساند و شما را با مشکلات جدی شنوایی مواجه کند. این احتمال وجود دارد که اگر یک درمان خانگی شامل قرار دادن اجسام خارجی مانند شمع در گوش شما باشد ، این یک ایده بد است. هرگز نباید چیزی را به گوش گوش خود بچسبانید ، حتی اگر یک متخصص شمعدانی به شما بگوید بی خطر است.

چگونه از جمع شدن جرم گوش خلاص شویم

اگر از تجمع موم گوش رنج می برید ، شمع گوش ممکن است یک راه حل آسان و ارزان باشدکه میتوانید از موباز مرجع تخصصی خرید ریش تراش مردانه و همچنین دیگر محصولات ارایشی بهداشتی فعالیت میکند تهیه کنید با این حال شمع گوش برای خیلی از سالن داران قابل استفادس و روزانه چندین نفر برای پاکسازی جرم گوش پیش این افراد می روند. بهتر است از درمان های خانگی صرف نظر کنید و مستقیماً به سراغ یک متخصص بروید. پزشکان گوش و حلق و بینی آموزش دیده اند که بسته شدن راه گوش ازجرم گوش را به روشی ایمن و راحت برطرف می کنند.

مهم است که به یاد داشته باشید که شما فقط یک مجموعه گوش دارید. اگر آسیب ببینند ، این آسیب دائمی است. چسباندن اشیا خارجی مانند شمع و موچین در داخل گوش برای از بین بردن انسداد نه تنها بی اثر است بلکه خطرناک است. خطر کم شنوایی را تهدید نکنید. به یک متخصص بروید و از انسداد خود مراقبت کنید.

تجمع موم گوش یکی از شایع ترین شرایط اتولوژیک است که در مراقبت های اولیه دیده می شود. از بین بردن موم گوش رایج ترین روش گوش ، بینی و گلو است که در جامعه انجام می شود. با افزایش استفاده و علاقه به طب مکمل در انگلستان  و جاهای دیگر ، جای تعجب نیست که شمعدان گوش چنین موارد زیر را ایجاد کرده است.

شمعدان گوش شامل قرار دادن یک شمع توخالی (ساخته شده از یک لوله پارچه ای آغشته به موم) در کانال شنوایی خارجی است.