ماسک تخم مرغ برای کراتین مو
کراتین مو چیست ؟در گذشته برای احیا مو از چه چیزی استفاده میکردند؟

کراتین مو چیست ؟

کراتین مو در جهان همیشه مورد حسادت و تحسین بوده است. کراتین مو چیست ؟ مقاله خوبی انتخاب کردید جواب سوالتان پیش ماست صبور باشید اول از همه باید بدانید داشتن موهای زیبا و با نشاط یک شانس است که به افراد کمی خوش اقبال اهدا می شود.

درحالیکه بعضی از ما هر روز با موهای سرگردان مبارزه می کنیم.تعدادی از افراد هم هستند که به موهای خود چنان رسیدگی می کنند که شاید حسادت ما را نسبت به موهایشان بیشتر کنند. درسته؟

بله حال بگذریم از این حسادتها زمان آن رسیده است که به موهایمان مثل یک پرنده دوست داشتنی خود نگاه کنیم. پرنده ای که در لانه می باشد و نیاز به رسیدگی دارد.

حالا برای موهایمان هم برای یک بار هم که شده بیایم درمان های خانگی یا استفاده از شامپوهایی که علاوه بر اینکه مفید نیست وشوره و مشکلات حساسیت پوستی و….. را بر سرمان میگذارد را کنار بگذاریم و به علم اعتماد کنیم.

قدیم ترها برای احیا مو از درمان های خانگی هم استفاده می کردند. اما ماندگاری نداشت و نخواهد داشت و حداقل ماندگاری آن با استفاده از اتو و سشوار حداکثر تا دو روز بود. امروزه تحولات عجیب و غریبی از زیبایی حاصل شده به نام کراتین.

کراتین چیست؟ نوعی پروتئین است که به طور طبیعی در موهای ما وجود دارد. جالب است بدانید مو نه تنها دارای کراتین است بلکه از پروتئین های مربوط به کراتین تشکیل شده است.

پس از مطالعه این مقاله دیدگاه شما نسبت به کراتین مو تغییر کرده و احتمالا از درمان کراتین برای احیا موهایتان استفاده کنید.

درمان کراتین مو یعنی چه؟

بعضی از ماها شاید یک بار هم که شده به صاف کردن مو یا درخشان شدن آن فکر کردیم و سراغ یخچال و کابینت ها رفتیم موادی مانند تخم مرغ روغن زیتون روغن ناریگل یا هر چیز دیگری برای موهایمان استفاه کردیم

این هم درسته که کراتین در برابر مواد طبیعی ضررهایی هم داشته باشد اما ما روی صحبتمان با کسانی هست که میخواهند دوام صافی و درخشانی موهایشان زیاد باشد درحالی که مواد طبیعی مثل روغن های گیاهی و شیر و تخم مرغ دوامی ندارند روش های خانگی را کنار بگذارید

ماسک تخم مرغ برای کراتین مو
ماسک-کراتین-مو

درمان کراتین روش انقلابی مو نام گذاری شد:

چون تعداد خیلی زیادی موفقیت و مشتریها را از آن خود کرد. درمان کراتین رو هم می توان وفادار اعلام کرد شاید شما هم بخواهید امتحان کنید. سپس در ادامه مقاله همراه باشید تا بدانید چگونه و چرا کراتین می تواند موهای شما را به آبشار ابریشمی که همیشه خواستار آن بودید تبدیل کند.

کراتین کردن مو یکی از روشهای مصنوعی به موها است که وقتی اضافه می شود و ظاهر مو را براق و درخشان و بدون حاشیه می کند که یکدست به نظر برسد.کراتین کردن هیچ محدودیتی برای مردان و زنان ندارد و حتی بین خانم ها و آقایان محبوب تر هم شده است.

وظیفه کراتین برای مو چیست؟

  1. یک پروتئین است که محافظ داخلی و خارجی می باشد.
  2.  محافظت از موها را بر عهده دارد.
  3.  مورا سالم نگه میدارد.
  4. یک فرآیند شیمیایی که موهای وز و فر و مجعد را شاداب و نرم می کند.

یک نکته خیلی مهم که همه ما بعد از انجام کراتین با آن مواجه می شویم این است که به دلیل قرار گرفتن در معرض عوامل بیرونی مثل خورشید یا آلودگی یا مواد شیمیایی کراتین موجود در موها کاهش می یابد این همان عامل ریزش  است که به موهای خشک و آسیب دیده و کسل کننده منجر می شود.

می دانیم که کسی نشده تا حالا دوست داشته باشد موهای وز و نا فرم داشته باشد که به سختی شانه کند. همه ما خواهان موهای درخشان و جذاب هستیم به همین علت دنبال راه های برای احیا مو و بهتر کردن شرایط مو می گردیم که از دو دید متفاوت باید به آن نگاه کرد:

  1. دید درمانی  2) دید تغیر ظاهر مو

بسیاری از خانمها و بعضی از آقایان موهای سخت و براق را دوست دارند و به همین دلیل روش کراتین درمانی را انتخاب می کنند.

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از این که دید درمانی داشته باشید و کراتین را انتخاب کنید بد نیست مزایا و معایب کراتین مو را هم بدانید و شناخت کامل تر بدست آورید و بعد تصمیم گیری کنید.