نمایی از چهره و مو
آیا کراتین مو ضرر دارد ؟

آیا کراتین مو ضرر دارد ؟

آیا کراتین مو ضرر دارد ؟شاید یکی از مشکلاتی که شما را آزار می دهد تخلخل در موهای شماست. یعنی جاهایی که در سر قابل مشاهده است. حالا می خواهید بدانید چرا تخلخل ایجاد می شود؟

بخاطر این که کراتین مو مستقیما با فولیکول در ارتباط است و منافذ خالی را با کراتین و پروتئین های مورد نیاز پر می کند.در نتیجه درمان با کراتین خالی بودن سر را که به دلیل از بین رفتن پروتئین مورد نیاز یا همان کراتین حاصل می شود پر می کند.

توجه کنید موهای بیش از حد متخلخل (یعنی پیوستگی اجزای مو محکم نیست) یه جورایی تو خالی میان تهی محسوب می شود سبب ایجاد جوش و لرزش و شکستگی می شوند.

نمایی از چهره و مو
آیا کراتین مو ضرر دارد ؟

در آخر احیا مو همان درمان کراتین است که با بازگرداندن پروتئین از دست رفته در ریشه های مو یا شته های موهایتان است.جالب است بدانید آیا کراتین مو ضرر دارد ؟

ما در این مقاله به شما کمک میکنیم مزایا و معایب کراتین مو را بشناسید.

معایب و عوارض کراتین مو

شاید شما تا به حال کراتین را فقط یک استفاده رایج برای درمان صاف کننده مو شناخته باشید. اما در اصل کراتین یک ماده شیمیایی طبیعی در ناخن و مو و دندان است. پس آن موادی که برای صافی مو استفاده می شود به نام کراتین ممکن است برای شما حساسیت هم ایجاد کند:

واکنش آلرژیک

  • واکنش آلرژیک: خارش پوستی ایجاد راش بعد از انجام کراتین درمانی

 

  • اگر بخاطر هزینه های زیاد یا وقت نداشتن از مصرف طبیعی به مصرف کراتین نا معتبر یا استفاده از افراد غیر متخصص آسیب جدی به موهایتان وارد می کنید.
  • فرمالدهید: یک ماده سرطان زاست چون شیمیایی است که تهدید این ماده فقط برای آرایشگرانی که دائما در حال کراتین کردن هستند است.پس خطر فقط در معرض کسانی که با این مواد شیمیایی بیشتر کار می کنند است و برای کسانی که یک بار کراتین انجام می دهند یا چند وقت یک بار انجام می دهند خطری آنهارا تهدید نمیکند.
  • ریزش مو :احتمال دارد بعد از انجام کراتین به دلیل فشاری  که به ریشه مو وارد می شود بعد از یک بار شستشو آسیب جدی به سلامتی وارد کند.

در کل بافت مو در مرحله های بعدی کراتین ممکن است شکننده و سست شود. توجه کنید برای طولانی بودن عمر کراتین می توانید از شامپو، نرم کننده خاص استفاده کنید.

بانوان باردار توجه کنند به خاطر شرایطی که دارند از این مواد شیمیایی استفاده نکنند و تا حد امکان چون ممکن است به سلاتی مادران باردار و جنین صدمه وارد کند.

باید بدانید هر محصولی علاوه بر داشتن معایب مزایا هم دارد.

مزایا کراتین

مناسب برای آقایان و خانمها: انجام کراتین هیچ محدودیتی برای زن و مرد ندارد و می توانید هر دو گروه از مزایای کراتین بهره مند شوید.

تقویت موها: نوعی ویتامین در کراتین وجود دارد که باعث می شود وز موها از بین برود و موها را صاف و نرم کند و از همه مهم تر ساقه را تقویت کند.

جای خوب کراتین:

  1. راحت شانه کردن مو و حالت دادن
  2. عدم نیاز به محصولات نرم کننده یا شامپوهای خیلی خاص

زمانی که کراتین درمانی تمام شد حالت دهی راحت تر است و موها سریعتر حالت می گیرد و برای این که موهایتان در معرض آسیب کمتر قرار بگیرد سعی کنید از اتو مو سشوار کمتر استفاده کنید.

برای بهبود کیفیت ساختار مو نیاز به تلاش زیاد نیست یا کار سختی قرار نیست انجام  بدید. با انجام کراتین حفره های تو خالی موهای شما پر می شود. در نتیجه مو ساختار منظم و مرتب و از همه مهم تر بافتی نرم و درخشان پیدا می کند.

راستی حالا که تا اینجا اومدی بیا تقویت ریش و جوانسازی پوست صورت تقویت ریش و جوانسازی پوست صورت رو بخون که کلی بهت کمک میکنه تا پوستی شاداب داشته باشی